Teenused / Web-teenused / Virtuaaltuurid, panoraamfoto

Virtuaaltuurid, panoraamfotoMIS ON VIRTUAALTUUR?

Virtuaaltuuri aluse moodustavad sfäärilised fotod (panoraamid). Käesoleval hetkel on virtuaaltuur üks kõige näitlikematest ja vaatelisematest võimalustest ümbritseva ruumi või objektide esitlemiseks Internetis.

 

Erinevalt videost või harilikust fotost võimaldab panoraam vaatajal saada ülevaadet kogu teda ümbritsevast ruumist, just nagu ta asuks otseselt kohal kust pildistamine teostati. Samas on aga panoraam lisaks videost ka tunduvalt väiksema mahuga ja vajab vastavalt sellele ka vähem aega pildi üleslaadimiseks. Samuti on panoraami vaatleja piiramatu oma vaatamise suuna valikul ja vaatamise kiirusel ning omab võimalust ka panoraamis sisalduvate objektide lähendamiseks.


EDS Systems OÜ International VR Photography Association liige. EDS Systems omab 15-aastast kogemust panoraamide ja virtuaaltuuride loomisel. Osaleme regulaarselt rahvusvahelise projekti World Wide Panorama raames aktsiooonides, kus ala spetsialistid tervest maailmast, kindlatel päevadel teostavad panoraamvõtteid eelnevalt kokkulepitud teemadel.


Meie tööd on samuti leidnud tunnustamist ajakirjas The Virtual Reality Magazine.Mõnede meie poolt valmistatud virtuaaltuuride näited:
VIRTUAALTUURIDE LOOMINE

Valmistatakse etappide kaupa:


I Objektide pildistamine.

II Pildistatud kujutiste töötlemine arvutis.

III Kasutatavad panoraamide formaadid.

IV Virtuaaltuuri kokkupanek.


Iga etapp nõuab proffessionaali(de)lt teostamiseks oma kindla aja.I etapp


Objekti(de) pildistamine, mille tulemustest hakkab sõltuma panoraami(de) kvaliteet.

Kasutatakse kõrge resolutsioonitasemega proffessionaalset fototehnikat.

Pildistamise aeg ühe punkti (panoraami) pildistamiseks: 20 - 40 min.II etapp


Toimub pildistatud fotode digitaalne töötlemine, mille eesmärgiks on – „ühtlustada“ kuni ideaalse tulemuseni kõikide fotode valgustuse, värvilisuse ja kontrasti tasemed. Seejärel teostatakse erinevate fotode „kokku-õmblemine“ üheks suureks panoraamfotoks, spetsiaalsete tarkvaraosade abil arvutis.III etapp


Panoraamide formaadid, mida kasutame:

  • Flash
  • HTML5

IV etapp


Virtuaaltuuri saab valmistada kas mitme panoraami sidumisel läbi panoraamisiseste aktiivsete tsoonide või panoraamide sidumisel objekti interaktiivse kaardiga.


Virtuaaltuuri monteerimiseks luuakse panoraamide sees nn. aktiivsed väljad. Neid tähistatud väljasid saab panoraamis kasutada kas üleminekuks ühest-panoraamist teise või objekti kohta käiva lisainformatsiooni esitlemiseks.


Interaktiivse kaardi kasutamisel, luuakse lisaks navigaator, mille abil on võimalik liikuda ühest-punktist teise ning saada ülevaadet oma asukohast konkreetsel ajahetkel.

PANORAAMIDE KASUTAMISE VALDKONNAD

Tänapäeval kasutatakse panoraame väga erinevate valdkondade presenteerimiseks: turism, hotellindus; kinnisvara äri; ehitus; remont ja disain; samuti lõbustusäri ja showbusiness; eksklusiivsete kaupade valmistamine ja müük (jahid, kaatrid, lennukid, autod, erinevad antikvariaadi esemed). Edukalt kasutavad nimetatud tehnoloogiat oma kodulehekülgedel ka näituste- ja ürituste korraldajad; õppeasutused; kunstigaleriid; turismi-, puhke-, spordi- ja tervisekeskused; samuti mõned välismaa ajakirjad ja uudiste agentuurid oma on-line versioonides, jne.


Panoraamide kasutamise võimalused ettevõtetele äri edendamiseks võivad olla väga erinevad, alates oma büroo-/tootmisruumide virtuaaltuurist kuni pakutavate erinevate toodete, teenuste, kaupade, jne presenteerimiseni, mis võimaldavad/vajavad visuaalselt atraktiivset esitlemist.


Panoraamide – suhteliselt uue, kuid tänaseks juba laialt levinud tehnoloogia – kasutamine, aitab suure tõenäosusega kaasa enamuse valdkondade tutvustamisel positiivse üldimago kindlustamisele, seda kindlasti nii olemasolevate kui ka potensiaalsete Klientide- ja miks mitte ka Investorite, jt.silmis.