Meie tööd / "Üks päev meie elust…"

"Üks päev meie elust…"

Rahvusvaheline näitus "Üks päev meie elust…"

 

04.11.2011 - 23.11.2011


Tallinn, Roseni tänav 8, Rotermanni väljakul.


Fotonäitus "Üks päev meie elust ..." Läti, Venemaa ja Eesti fotograafide fookuses.


 

3. novembril avatakse US ART kunstigaleriis, Rotermanni kvartalis rahvusvaheline fotonäitus "Üks päev meie elust...", millel osalevad fotograafid Lätist, Venemaalt ja Eestist.


See ainulaadne rahvusvaheline projekt sai alguse 1987 aasta 28. augustil Riias, kui näitusel "Üks päev Läti elust" osales 71 fotograaf üle kogu endise nõukogudemaa, lisaks Soomest ja tollasest Lääne-Saksamaalt. Eestit esindas ETA-TASS fotograaf Victor Vesterinen.

 

2007. aastal otsustati korraldada uus fotoaktsioon "Üks päev Lätis. 20 aastat hiljem." (www.vienadiena.lv). Selle ettevõtmise algatajaks sai Viestur Koziols - fotograaf, ajakirjanik ja ettevõtja, nüüd ka juhtiva riikliku meediaettevõtte Diena juhatuse liige - koos oma kolleegidega.


Nad kutsusid uues projektis kaasa lööma 1987. aasta aktsioonil osalejaid, professionaalseid fotograafe Lätist ja paljudest teistest riikidest, samuti kõiki harrastuspiltnike, keda huvitab objektiivi kaudu elumomentide jäädvustamine. 24 erineva riigi fotokunstnike nimekirjas esindas Eestit Jarek Jõepera. Fotoaktsiooni avas 31. augustil 2007.a. Läti Vabariigi President Valdis Zatlers, kes tegi ka esimese mälestusväärse kaadri. Ühtekokku olid sellesse ühepäevasesse fotosessiooni kaasatud 5000 autorit, kes kõik edastasid oma tööd näitusele.


Ühise fotografeerimise traditsiooni, mille alus oli pandud aastatel 1987 ja 2007 otsustati jätkata Jelgava linna "Novaja Gazeta" (Novaja.Lv) toimetuse töötajad, kuid veidi teistsuguses vormis. Koostöös kunstigaleriiga US ART GALLERY on uus projekt "Üks päev meie elust…" tänaseks käivitunud ka Tallinnas. Fotosessiooni korraldajad on kutsunud kaasa lööma erineva tasemega piltinikke - nii fotokunsti meistreid, kui ka asjaarmastajaid Lätist, Venemaalt ja Eestist.


Kõikide osalejate eesmärgiks on üheskoos heita pilk lähiminevikku - vaadelda tänapäeva, mõtiskleda heast, kaunist ja igavikulisest, sest fotod on tõenäoliselt kõige arusaadavamaks suhtluskeeleks üle maailma.


 Rahvusvaheline näitus "Üks päev meie elust…" avatakse ühel-samal päeval, 3. novembril nii Jelgavas kui Tallinnas.